besim.pl

besim.pl

Zalety i wady mebli na wymiar

Zalety i wady mebli na wymiar

Zalety i wady mebli na wymiar

Zacznijmy od omówienia bardzo modnego dzisiaj trendu, jakim jest aranżacja pomieszczeń poprzez inwestycję w wysokiej jakości meble ale już nie gotowe, wprost z salonów meblowych czy hurtowni z meblami, lecz przede wszystkim realizowane na wymiar, w ramach indywidualnych zamówień udzielanych na specjalne życzenie klienta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i o tym trzeba wspomnieć na wstępie. Niestety w porównaniu z chodzeniem po sklepach i wertowaniem odpowiedniej oferty, przeglądaniem katalogów, oczekiwaniem na dostawę itd., nie ma w zasadzie żadnego większego porównania, bo ta druga opcja, bardziej standardowa wiąże się ze stratą czasu. Czasami jest to też strata środków pieniężnych, a dlaczego? Powodem jest tu zwłaszcza sam fakt, iż niestety ale marża narzucana przez producentów jest w tym aspekcie naprawdę wyjątkowo duża, zwłaszcza kiedy jest modny zestaw meblowy, jaki jest dziś na topie, albo też wtedy, kiedy mamy do czynienia z takimi kompletami, których niestety nie udaje się pchnąć z magazynu.

Wtedy, aby nieco zarobić i żeby zwróciły się wszelkie poniesione koszty salony meblowe zawyżają cenę. Niekiedy kupujemy zatem przysłowiowego kota w worku oraz nie mamy pojęcia o tym, jakiego wariantu meble nabyliśmy. Czasem zdarza się, że dajemy się kolokwialnie mówiąc wypuścić w maliny a to jest równoznaczne z faktem, iż wydajemy pieniędzy zbyt wiele a idą one na komplety meblowe, które wcale nie wymagają aż takiego nakładu finansowego, bowiem po prostu nie są tego warte. W przypadku charakteryzowanych tu modeli i opcji realizacji mebli na specjalne życzenie i indywidualne zamówienie jest natomiast zgoła odmiennie.

Dlaczego? Otóż wynika to z tego względu, że płacimy za określony rodzaj tworzywa, jakie wybieramy specjalnie po to, żeby z niego zrobione zostały zamawiane przez nas meble. Tym samym, nie przepłacamy, bowiem mamy określone stawki rynkowe i pewne jest, że to co kupujemy faktycznie jst warte swojej ceny i kosztuje tyle co jest podane w cennikach. Możemy też dostarczyć stolarzowi czy firmie, która ma wykonywać dla nas owe zamówienie nasze własne, taniej nieco zdobyte materiały i w ten sposób korzyścią będą dalsze idące wraz z takim zabiegiem oszczędności.

Jeszcze co innego to to, że kupując gotowe meble już w salonie meblowym niestety nie mamy zbytnio opcji przebierania w ofertach nie tyle pod względem estetycznym tych mebli, ale zwłaszcza biorąc pod uwagę aspekt chociażby wymiarów. Przecież takie elementy meblowe nie muszą wcale być zgodne z wymiarami naszych pomieszczeń, do jakich planujemy je zakupić. To oznacza, że tak czy inaczej stajemy przed koniecznością wyboru nieco innego zestawu, który będzie po prostu pasował standardem do wymiarów urządzanego pokoju czy wnętrza. W przypadku mebli realizowanych na podstawie indywidualnego projektu, wszystko zostaje robione pod nas – nasze widzimisię, ale też nasze wymiary konkretnych pomieszczeń, jakimi dysponujemy. Co więcej, nie zapominajmy też o tym, że w razie ewentualnych modyfikacji przy realizacji zamówienia indywidualnego jest ona jak najbardziej możliwa, a jeżeli mamy już gotowe, wyprodukowane meble to raczej taka kwestia odpada.

Jeszcze inna rzecz, jaką także trzeba wziąć pod uwagę to również aspekt cenowy. Marża za robociznę jest dużo mniejsza. Nie ma sensu oszczędność na wyposażeniu pomieszczeń, bo asortyment który nabędziemy raz powinien nam służyć na wiele lat ciągłego użytkowania, zatem nie ma się co dziwić, że wielu ludzi jest zdania, że dużo trafniejszym wariantem okazuje się zainwestowanie w nieco droższe warianty mebli, ale solidniejsze, które mają też dużo dłuższy okres gwarancji i w razie czego można się ubiegać o wymianę czy robociznę od nowa. Pryz tandetnych meblach forma oszczędności jest znikoma, a w zasadzie przy tak dużych wydatkach czynionych na wyposażenie i wykończenie domu czy mieszkania w zasadzie brak odczuwania różnicy między wydanym dodatkowo tysiącem czy dwoma w tą czy w tamtą stronę.

Nie zapominajmy też o tym, że meble robione na specjalne zamówienie czyli na wymiar są na pewno dużo bardziej solidne, bo powstają od zera, z materiałów, które widzimy, samodzielnie wybieramy, zatem raczej brak jest tu możliwości „oszukiwania” czy „oszczędzania” producenta na materiałach.

Artykuł dzięki: